Odwiedź Szczecin i Świnoujście

Szczecin

Szczecin jest stolicą województwa zachodniopomorskiego - jest jednym z największych i najbardziej licznych miast w Polsce. W mieście znajduje się dość duża liczba zabytków. Płynąc ze świnoujścia wodolot przywozi nas do bardzo malowniczych Wałów Chrobrego. Tworzą one nad Odrą tarasy widokowe o długości 500 m. Tuż obok Wałów rozpościera się Muzeum Morskie, Teatr Współczesny oraz Urząd Wojewódzki.

Swego czasu Szczecin był siedzibę książęcą. Pozostałościa tego jest piękny Zamek Książąt Pomorskich. Dawną historię miasta pamiętają również pozostałości umocnień miejskich: Baszta Siedmiu Płaszczy, Brama Portowa i Brama Królewska. Obok tych zabytków znajduje się centrum życia Szczecina. Jednym z największych zabytków w Szczecinie jest bazylika św. Jakuba. Jest to jedna z najwyższych budowli miasta. Na samym czubku bazyliki znajduje się krzyż z kulą, w której to Szczecinianie umieścili swoje pamiątki. Więcej informacji o Szczecinie można znaleźć na stronie: Informacje o Szczecinie


Świnoujście

Świnoujście moim zdaniem jest to najatrakcyjniejsze polskie miasto leżące na wybrzeżu morza bałtyckiego, położone jest na północno-zachodnim krańcu Polski, tuż przy granicy Polsko-Niemieckiej. Ciekawostką jest że Świnoujście jest miastem leżącym na wyspach.

Główną atrakcją Śwninoujścia jest niewątpliwie bardzo szeroka plaża, niespotykana w innych nadmorskich miejscowościach. Obok plaży znajduje się bardzo długa promenada na której turyści mogą kupić liczna pamiątki. Budowlami których nie można nie zobaczyć w Świnoujściu są także wiatrak, do którego można dojść spacerując po plaży, oraz największa w Polsce latarnia morska.

Innym typem atrakcji, są liczne bunkry niemieckie, udostępnione turystom do zwiedzania. Więcej informacji o świnoujściu można zaczerpnąć ze strony: Informacje o Świnoujściu.