Trasa

mapa

Płynąc wodolotem ze Szczecina do Świnoujścia będziesz przepływał obok/przez:
Rzeka Świna - rzeka Świna jest jedną z najkrótszych rzek w naszym kraju. Łaczy Zalew Szczeciński z Morzem Bałtyckim. Jest granicą między wyspami Uznam i Karsibór i Wolina. Od strony Zalewu Szczecińskiego tworzy charakterystyczną "deltę wsteczną" z dużą liczbą porośniętych trawami i trzciną wysp, z których największa to Wielki Krzek. Na rzece Świnie w Świnoujściu znajduje się port morski z bazą promową a także porty: rybacki oraz wojenny.

Wyspa Karsibór – wyspa leży w północnej części Zalewu Szczecińskiego, tuż przy dolnym biegu rzeki Świny, na południe od wyspy Wolin. Wyspa zajmowana jest głównie przez uprawy rolne. Na pozostałej częśći rosną lasy.

Zalew Szczeciński - nie wykorzystany jeszcze w pełni raj dla żeglarzy (może to się wkrótce zmieni...). Dla przykładu Zalew Szczeciński ma powierzchnię 635 kilometrów kwadratowych. Natomiast największe polskie jezioro Śniardwy zajmuje 114 kilometrów kwadratowych. Zalew mógłby być niezwykle atraktyjny turystycznie. Do tej pory przeszkodą była granica Polsko-Niemiecka przechodząca przez środek zalewu. Niedługo może to się zmieni... Teren zalewu posiada niezwykłe walory przyrodnicze.

Trzebież - latem miasteczko Trzebież pełni funkcje kurortu wczasowo-wypoczynkowego. Przybywają tutaj liczne kolonie młodzieży. W miejscowości istnieje możliwość wynajęcia domków. Przez Trzebież prowadzi kilka szlakó turystycznych, m.in. pieszy czerwony czerwony Szlak Puszczy Wkrzańskiej oraz rowerowy Szlak "Puszcza Wkrzańska".